Przejdź do treściPrzejdź do nawigacji

Moc składników czynnych: Resweratrol

10 sierpnia 2019r. anti-aging, przeciwutleniacz

Resweratrol jest związkiem roślinnym, który działa jako przeciwutleniacz, chroniąc skórę i narządy wewnętrzne przed wolnymi rodnikami, które uszkadzają struktury komórkowe. Jest powszechnie spotykany w skórce i nasionach winogron i innych jagód, a także w orzeszkach ziemnych. Ze względu na swoje naturalne właściwości przeciwutleniające, które pomagają zapobiegać uszkodzeniom spowodowanym przez wolne rodniki oraz usuwaniu metabolitów komórkowych, resweratrol ma niezwykle ważne korzyści dla całego organizmu. Można go spożywać wraz z wieloma produktami spożywczymi, suplementować ale jest również jednym z ważniejszych składników produktów do pielęgnacji skóry.

W produktach kosmetycznych główną zaletą resweratrolu jest jego działanie przeciwstarzeniowe. Dzięki swojej mocy przeciwutleniającej zwalcza uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki, minimalizując oznaki starzenia, takie jak drobne linie, zmarszczki i przebarwienia. Ponadto stwierdzono, że stymuluje proliferację komórek, odwracając uszkodzenia wyrządzone w zaburzonej produkcji kolagenu i elastyny ​​w wyniku ekspozycji na słońce, a także zmniejszając i spowalniając uszkodzenia komórek nowotworowych. Resweratrol ma również silne właściwości przeciwzapalne i może pomóc w kontroli trądziku, zatrzymując wszelkie podrażnienia skóry, zanim będzie ona w stanie wyrządzić szkody. Podczas stosowania w produktach do pielęgnacji skóry, często w połączeniu z innymi podobnymi składnikami, resweratrol sprawia, że ​​skóra jest jaśniejsza, lepiej chroniona a jej koloryt jest bardziej wyrównany.

W całym ciele ludzkim resweratrol jest głównie odpowiedzialny za zmniejszenie stanu zapalnego i ma szeroki zakres pozytywnych efektów, od poprawy krążenia do zmniejszenia szans na udar lub zawał serca.

W dużych dawkach – zazwyczaj w postaci suplementów – może zmniejszyć nacisk wywierany na ściany tętnic, co obniża ciśnienie krwi. Resweratrol jest jednym z promotorów tlenku azotu, który powoduje rozluźnienie naczyń krwionośnych. Jako przeciwutleniacz może również zmniejszać utlenianie „złego” cholesterolu LDL, co może przyczyniać się do odkładania płytki w ścianach tętnic. Kolejną korzyścią jest ochrona funkcji mózgu. Opisane są właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne resweratrolu w walce z białkiem zwanym beta-amyloidem, które tworzy płytki będące rozpoznawczym choroby Alzheimera. Ponadto związek może wyzwolić łańcuch zdarzeń, który chroni komórki mózgowe przed uszkodzeniem.

Resweratrol może również tłumić komórki rakowe, głównie zależne od hormonów, tj. okrężnicy, skóry, piersi i prostaty, poprzez hamowanie wzrostu komórek rakowych i zmianę ekspresji ich genów. Wiąże się to również z zapobieganiem powikłaniom cukrzycy i ochroną chrząstkę stawową przed rozwojem się stanu zapalnego.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz już spożywać sporą ilość resweratrolu, nawet o tym nie wiedząc. Można go znaleźć w produktach takich jak orzeszki ziemne, pistacje, winogrona, czerwone i białe wino, jagody, żurawina, kakao i gorzka czekolada. Te pokarmy zawierają również inne składniki odżywcze i minerały, które współpracują z resweratrolem, zapewniając korzyści dla organizmu.

Resweratrol jest wysoce bezpiecznym przeciwutleniaczem, jednak osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi lub chorobami o podłożu hromonalnym powinny unikać spożywania go w dużych dawkach. Resweratrol odznacza się bardzo wysokim poziomem tolerancji miejscowej i dlatego nadaje się do stosowania na wszystkie rodzaje skóry.

W Retinal Active firmy DP Dermaceuticals resweratrol oferuje główne wsparcie dla głównego gracza, retinaldehydu, w celu odwrócenia, naprawy i zapobiegania uszkodzeniom spowodowanym promieniami UV i starzeniem się. Resweratrol wspomaga wiele kluczowych procesów zachodzących w naszej skórze:

  • – Regulowana zdrowa odnowa komórek skóry
  • – Silne działanie przeciwutleniające i ochronne przed czynnikami zewnętrznymi
  • – Wzmocniona i znormalizowana funkcja komórki
  • – Zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek
  • – Wyrównanie kolorytu skóry

Dowiedz się więcej o Dp Dermaceuticals Retinal Active!